Πρωτέας Π.Φώκαιας – Κορωπί 1-1 VIDEO

Πρωτάθλημα ΕΠΣΑΝΑ
Α΄Κατ.-5η Αγων.
Μοιράστηκαν τις ευκαιρίες, τα γκολ, τους βαθμούς ακόμη και τις αποβολές και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο ανάμεσα στον γηπεδούχο Πρωτέα και το Κορωπί.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Πρωτέας πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και δημιούργησε καλές ευκαιρίες να σκοράρει κυρίως με πάσες στην πλάτη της άμυνας του Κορωπίου, που πέρασαν όμως ανεκμετάλλευτες.
Το 1-0 έγινε με κεφαλιά του Μαμάκου στο 31΄μετά από εξαιρετική σέντρα του Μαραγκού από δεξιά.
Στην επανάληψη το Κορωπί πίεσε από το πρώτο λεπτό και στο 50΄κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μαρινάκη.
Το πέναλτι κτύπησε εύστοχα ο Χανιώτης και έκανε το 1-1. (video)
Στη συνέχεια το παιχνίδι έγινε αμφίρροπο μέχρι το 55΄όταν ο Κερμέζο δέχτηκε την κόκκινη κάρτα για αντιαθλητική ενέργεια και υποχρέωσε την ομάδα του να τροποποιήσει τα πλάνα της για τη συνέχεια.
Ο Πρωτέας πήρε και πάλι την πρωτοβουλία αλλά δεν ήταν απειλητικός όσο στο πρώτο ημίχρονο, μέχρι που ήρθε και η αποβολή του Κατσούλα με δεύτερη κίτρινη και το παιχνίδι έληξε με πλήρη ισορροπία.
Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να πάρουν το τρίποντο, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι σε απ΄ευθείας κτύπημα φάουλ στο 44΄(video).

ΠΡΩΤΕΑΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ
Θωμόπουλος, Μακροδημήτρης, Σταμόπουλος, Μπούσκος, Ποστόλης, Κατσούλας, Μαραγκός, Μινάι, Γεωργίου(55΄Τσούνης), Παπαντζίμας(80΄Ρωμαϊδης), Μαμάκος.
ΑΟ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
Μιχάλης, Λυμπερόπουλος, Πάντου, Πριονίδης, Ματσάγκος, Ρέντζης, Μαρινάκης, Αλεξίου, Χανιώτης(60΄Σκαβάρας), Γιαχάεβ, Νουρίγια(55΄Κερμέζο).

Δείτε μέσα από ένα video διάρκειας 8 περ. λεπτών τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα σε επιμέλεια του Γιάννη Καφαντάρη…