Σαρωνικός – Διόνυσος 3-0 [εικόνες]

Πρωτάθλημα ΕΠΣΑΝΑ. Β΄Κατ.-34η Αγων.
Άνετη επικράτηση του Σαρωνικού επί του Διονύσου σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι γηπεδούχοι υπερτερούσαν σε οργάνωση και αποτελεσματικότητα και πετυχαίνοντας τρία πανέμορφα γκολ, ήταν δίκαια οι νικητές της αναμέτρησης.
Με την έναρξη του παιχνιδιού ο Σαρωνικός παρά λίγο να πετύχει γκολ, όταν σε σέντρα-σουτ του Ναυπλιώτη, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι!
Στη συνέχεια το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο χωρίς φάσεις, αλλά στο 21΄άνοιξε το σκορ με απ΄ευθείας κτύπημα φάουλ του Αλεξίου. Ο Διόνυσος προσπάθησε να αντιδράσει και στο 41΄είχε κλασική ευκαιρία με τον Δρόσο αλλά ο Καραλής έδιωξε σε κόρνερ πραγματοποιώντας εντυπωσιακή απόκρουση(φωτο).
Δύο λεπτά αργότερα ο Χατζημιχαηλίδης ενεργώντας έξυπνα, έδωσε πάσα με τακουνάκι στον Τσώκο και αυτός έγραψε από κοντά το 2-0(φωτο) που ήταν και το σκορ α΄ημιχρόνου.

Στο 55΄τραυματίστηκε ο Κετέογλου (σχίσιμο στο φρύδι) και αντικαταστάθηκε από τον Μαλατάνο.
Στο 73΄ήταν η σειρά του Χατζημιχαηλίδη να σκοράρει με ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα ακριβείας του Τοπάλογλου(φωτο).

Ο ίδιος παίκτης παραλίγο να σκοράρει εξίσου εντυπωσιακά, όταν με απ΄ευθείας σουτ σε σέντρα του Τσώκου, η μπάλα πέρασε άουτ(φωτο).

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει, αλλά δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια με πιο χαρακτηριστικές αυτές στο 41΄με τον Δρόσο, στο 65΄με τον Καρατσίκο και στο 83΄με τον Αγγελόπουλο.
Καλή η διαιτησία των Κορωνιά, Βιντσετζάτου-Δατσέρη, βοηθούμενοι και από τους παίκτες δεν χρειάστηκε να δείξουν ούτε μία κίτρινη κάρτα!
Παρατηρητής: Στεργίου