Σαρωνικός – Αστέρας Μενιδίου 4-3 [φωτο]

Πρωτάθλημα ΕΠΣΑΝΑ. Β΄Κατ.-4η Αγων.
Ένα εύκολο φαινομενικά παιχνίδι, παρά λίγο να εξελιχθεί σε βατερλό για την ομάδα της Αναβύσσου, η οποία ξεκίνησε δυναμικά αλλά χαλάρωσε υπερβολικά στο δεύτερο 20λεπτο του πρώτου ημιχρόνου και δέχθηκε τρία απανωτά γκολ βλέποντας το σκορ να μετατρέπεται από 1-0 σε 1-3.
Στην επανάληψη και έχοντας τον Τσώκο σε τρομερή μέρα κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα+δύο ακόμη που ακυρώθηκαν και να πάρει τη πρώτη του νίκη αφήνοντας τους οπαδούς του ανακουφισμένους αλλά και ικανοποιημένους.
Στο 4΄έγινε ανατροπή εντός περιοχής και η Αντωνίου υπέδειξε αμέσως πέναλτι. Την ποινή ανέλαβε να εκτελέσει ο Ζουμπουρλής αλλά ο Αστερής έπεσε σωστά και μπλόκαρε.
Ο Σαρωνικός πέτυχε στο 11΄το 1-0 με ωραίο πλασέ του Τσώκου και παρά την προσπάθεια του Αστερή η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Στο 21΄πάλι ο Τσώκος πλάσαρε από καλή θέση αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
Η συνέχεια ανήκε στους φιλοξενούμενους οι οποίοι κάνοντας εσωτερική αλλαγή τον Σούλα δημιούργησαν ρήγματα στην αδικαιολόγητα χαλαρή άμυνα των γηπεδούχων.
Ισοφαρίζουν σε 1-1 με τον δυνατό βολέ του Κωστίδη. Προηγούνται με 1-2 στο 38΄με τον Σούλα και αφού άλλαξαν 4 πάσες μέσα στην περιοχή του Σαρωνικού και με απ΄ευθείας φάουλ του Χαμπέρη και κακή εκτίμηση της τροχιάς της μπάλας από τον Καραλή, αυτή πέρασε μέσα από τα χέρια του και κατέληξε στα δίχτυα γράφοντας το 1-3 στο 41΄.
Στην επανάληψη και με την αλλαγή του τερματοφύλακα Αστερή λόγω τραυματισμού, η κατάσταση άλλαξε. Ο Σαρωνικός παίζοντας με πάθος και αποφασιστικότητα ανέτρεψε γρήγορα το σκορ και πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.
Το 2-3 στο 52΄με πλασέ του Τσώκου. Το 3-3 ωραία ενέργεια του Κοέχλερ και ωραία κεφαλιά του Χατζημιχαηλίδη στο 62΄. Το τελικό 4-3 έγινε από ωραίο πλασέ πάλι του Τσώκου στο 67΄.