Σαρωνικός. Τα ψηφοδέλτια που θα βρούμε στα εκλογικά τμήματα την Κυριακή 7/7/19

Καλύβια 03 / 07 / 2019
Αριθ. Πρωτ 10909 Βαθμός Προτεραιότητας
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΔΗΜΟΣ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΗΣ
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ
Έχοντας υπόψη:
1. Τις διατάξεις:
α. Των παρ.1 και 2 του άρθρου 39 του π.δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των
διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (Α΄57).
β. Του π.δ. 56/2019 «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της
νέας Βουλής (A΄97).
γ. Του π.δ. 117/2018 «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις
γενικές βουλευτικές εκλογές» (Α΄ 225).
2. Την αριθ. 473/2019 από 21-6-2019 απόφαση του Πρωτοδικείου Αθηνών όπως αυτή
τροποποιήθηκε με αριθ. 489/2019 από 24-6-2019 απόφαση του Πρωτοδικείου Αθηνών με την
οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν 148 υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής
περιφέρειας Α΄ Ανατολικής Αττικής για τις εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.
3. Την αριθ. 78/2019 από 25-6-2019 απόφαση του Α1 Πολιτικού Τμήματος του Αρείου Πάγου,
όπως αυτή διορθώθηκε με την αριθμ. 79/2019 από 26-6-2019 απόφαση του Α1 Πολιτικού
Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν είκοσι
(20) συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Α΄ Ανατολικής Αττικής για
τις ανωτέρω εκλογές.
4. Την αριθ. 78/2019 από 25-6-2019 απόφαση του Α1 Πολιτικού Τμήματος του Αρείου Πάγου,
όπως αυτή διορθώθηκε με την αριθμ. 79/2019 από 26-6-2019 απόφαση του Α1 Πολιτικού
Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές
Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.
5.- Την αριθ. 330848/28-6-20219 Προκήρυξη της Περιφερειάρχη Αττικής
ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΙ
1. Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019 ανακηρύχτηκαν για την εκλογική
περιφέρεια Α΄ Ανατολικής Αττικής

Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1. ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου
2. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Ευθυμίου
3. ΒΑΡΕΛΗ-ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΖΩΗ του Δημητρίου
4. ΔΕΔΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
5. ΘΕΟΧΑΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) του Γεωργίου
6. ΚΙΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μιχαήλ
7. ΜΠΕΗ ΘΑΛΕΙΑ του Αποστόλου
8. ΝΤΕΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΑ) του Νικήτα
9. ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΔΡΟΣΟΥΛΙΤΗΣ) του Εμμανουήλ
10. ΡΟΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Γεωργίου
11.ΣΚΟΥΡΟΛΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Λουκά
12.ΣΠΙΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παναγιώτη
13.ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνο

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)
1 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
2 ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου
3 ΒΟΡΙΔΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ (ΜΑΚΗΣ) του Χρήστου
4 ΔΕΔΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αντωνίου
5 ΚΟΛΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του Σταματίου
6 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ (ΜΑΓΔΑ) του Βασιλείου
7 ΚΟΣΜΙΔΗ ΕΥΡΩΠΗ του Σάββα
8 ΜΑΡΤΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αθανασίου
9 ΞΑΝΘΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του Ματθαίου
10 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
11 ΤΣΑΝΙΚΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
12 ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου
13 ΦΥΣΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Ιωάννη

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1. ΑΓΓΕΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη
2. ΓΚΙΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Δημητρίου
3. ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του Παναγιώτη
4. ΚΟΥΛΟΧΕΡΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου
5. ΚΥΒΡΙΚΟΣΑΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Θεοδώρου
6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
7. ΜΠΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
8. ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ
9. ΠΡΙΟΒΟΛΟΥ ΑΝΘΗ του Δημητρίου
10. ΡΕΜΠΑΠΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Λάμπρου

Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα – Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών –
Ανανεωτική Αριστερά – Προοδευτικό Κέντρο – “ΕΔΕΜ” – Κινήσεις Πολιτών)
1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΙΑ) του Νικολάου
2. ΑΣΠΡΑΔΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ (ΠΑΝΤΕΛΗΣ) του Μιχαήλ
3. ΑΥΓΕΡΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του Γεωργίου
4. ΒΡΕΤΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ του Κωνσταντίνου
5. ΖΩΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
6. ΚΟΝΣΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιωάννη
7. ΜΠΟΥΛΜΠΑΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
8. ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
9. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
10.ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Κωνσταντίνου
11.ΤΕΛΩΝΙΑΤΗ – ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΕΤΗ του Σωτηρίου
12.ΤΣΕΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου
13. ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΕΥΗ) συζ. Δημητρίου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΟΥΛΗ) του Αλεξίου
2. ΓΑΚΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
3. ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου
4. ΓΚΙΟΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου
5. ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Μαρίνου
6. ΠΑΜΦΙΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ιωάννη
7. ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Δημητρίου
8. ΡΕΜΠΑΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΒΑΪΟΣ του Σωτηρίου
9. ΣΤΑΘΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Δημητρίου
10.ΣΥΡΙΓΟΣ ΒΑΛΣΑΜΟΣ του Νικολάου
11.ΤΟΠΑΛΛΙΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου
12.ΤΡΙΓΑΖΗ ΑΣΤΕΡΩ (ΡΟΥΛΑ) του Γεωργίου
13.ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Βασιλείου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1. ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Σπυρίδωνα
2. ΔΑΜΑΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνα
3 ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αχιλλέα
4 ΖΑΧΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευάγγελου
5 ΖΟΥΡΕΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ιωάννη
6 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη
7 ΚΑΡΑΚΑΣΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου
8 ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεόδωρου
9 ΚΕΧΑΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Γεωργίου
10 ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
11 ΜΑΝΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Δημητρίου
12 ΜΑΤΖΑΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ του Γρηγορίου
13 ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Σπυρίδωνα

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
1 . ΣΚΕΥΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Σπυρίδωνος

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την
ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής
Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας
1. ΒΑΣΙΛΑΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του Παναγιώτη
2. ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ (ΦΙΛΙΠΠΟΤΗ) ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΚΙΚΗ) του Βασιλείου
3. ΚΑΣΜΙΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαραλάμπους
4. ΚΟΙΛΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΣΥΛΒΙΑ) του Ιωάννη
5. ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου
6. ΜΑΥΡΟΥΔΕΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημητρίου
7. ΣΥΛΑΪΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αλεξάνδρου
8. ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ του Ιωάννη
9.ΤΟΥΡΚΟΧΩΡΙΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου
10. ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1. ΑΛΑΜΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου
2. ΓΚΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
3. ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΗΛΙΑΣ του Εμμανουήλ
4. ΜΑΡΚΟΥ – ΡΟΥΣΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
5. ΠΟΥΜΠΟΥΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Τριαντάφυλλου
6. ΣΙΔΕΡΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου
7. ΣΠΥΡΟΝΙΚΟΥ-ΑΚΟΥΜΙΑΝΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Νικολάου
8. ΤΣΙΜΠΟΓΙΑΝΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γεωργίου
9. ΤΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη

ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ – ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ
1 . ΑΓΓΕΛΗΣ ΕΡΝΕΣΤΟΣ του Νικολάου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1. ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΑΣΗΜΙΝΑ του Γρηγορίου
2.ΗΛΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παύλου
3.ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΑΤΟΥ ΝΙΚΗ του Ελευθερίου
4. ΛΙΑΚΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αναστασίου
5. ΛΥΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη
6. ΜΠΑΒΕΛΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ του Νικολάου
7. ΜΠΑΦΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεοδώρου
8. ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αντωνίου
9. ΞΑΝΘΟΥ ΕΛΕΝΗ του Αθανασίου
10. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ιωάννη
11. ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Χρήστου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
1. ΚΟΥΡΚΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ-ΝΕΦΕΛΗ του Ιωάννη
2. ΜΠΑΜΠΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αλεξάνδρου
3. ΧΡΟΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μιχαήλ

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1 . ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Πέτρου

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα
πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ
ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
1 . ΒΕΛΙΓΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Παναγιώτη
2 . ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ του Ηλία
3. ΓΚΙΝΟΣΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου
4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του Χρήστου (Παπαηλίας)
5 . ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Παναγιώτη
2 ΒΛΑΧΟΣ ΗΛΙΑΣ του Γεωργίου
3 ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Αγγελου
4 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του Γεωργίου
5 ΠΙΕΡΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
6 ΠΡΙΜΙΚΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου
7 ΣΙΔΕΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Παναγιώτη
8 ΣΙΔΕΡΗ-ΜΗΤΣΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ευάγγελου

ΜέΡΑ25
1. ΑΠΑΤΖΙΔΗ ΜΑΡΙΑ του Κυρίλλου
2. ΑΡΓΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
3. ΔΡΟΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αναστασίου
4. ΚΑΛΔΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Θεοδώρου
5. ΚΟΥΚΛΙΝΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Εμμανουήλ
6. ΜΗΤΡΑΛΕΞΗΣ – ΓΕΩΡΓΑΚΑΚΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΣΩΤΗΡΗΣ
ΜΗΤΡΑΛΕΞΗΣ) του Γεωργίου
7. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αλεξίου
8. ΜΠΑΪΡΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρυσοστόμου
9. ΠΕΤΡΙΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Ευαγγέλου
10.ΣΠΕΤΣΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ του Νικήτα

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1. ΚΟΥΡΙΔΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
2. ΛΑΜΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Θεόφιλου
3. ΜΑΝΩΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
4. ΜΠΙΚΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΝΤΕΠΥ) του Δημητρίου
5. ΜΩΡΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του Λεωνίδα
6. ΠΟΝΗΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
7. ΠΡΙΦΤΗ ΑΜΑΛΙΑ του Σωτηρίου
8. ΡΗΓΑΝΕΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ανδρόνικου
9. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αντωνίου
10. ΧΡΥΣΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΣΥΝ…ΦΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ
1 . ΑΓΡΑΦΙΩΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ – ΑΘΗΝΑ του Κωνσταντίνου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1 . ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου

Β. Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικρατείας:

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1. ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του Νικολάου
2. ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή
3. ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου
4. ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γερασίμου
5. ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αναστασίου
6. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝ – ΠΑΝ) του Δημητρίου
7. ΜΟΣΚΩΦ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ηρακλή
8. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου
9. ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Δημητρίου
10. ΚΑΛΔΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Απόστολου
11. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου
12. ΓΑΛΑΝΑΚΗ – ΚΟΥΒΕΛΑ ΡΕΑ του Εμμανουήλ

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)
1. ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΄Οθωνος
2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΟΡΗ (ΜΑΡΙΕΤΤΑ) του Παναγιώτη
3. ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
4. ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου
5. ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
6. ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου
7. ΓΚΑΓΚΑ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ) του Χρήστου
8. ΜΠΟΤΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ευαγγέλου
9. ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του Δημητρίου
10. ΛΟΪΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του Αναστασίου
11. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου
12. ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1. ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του
Ροβέρτου – Τιμόθεου – Χριστόφορου
2. ΜΠΑΡΤΖΩΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
3. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντύπα
4. ΧΡΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ του Νικολάου
5. ΜΠΟΥΤΣΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Κωνσταντίνου
6. ΚΡΥΣΤΑΛΙΔΟΥ ΚΟΚΟΝΙΩ του Αποστόλου
7 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αντωνίου
8. ΚΑΛΛΙΑΜΠΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αθανασίου
9. ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ – ΕΥΡΥΔΙΚΗ του Μαυρουδή
10. ΑΝΔΡΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του Ιωάννη
11. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Βασιλείου
12. ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα – Κίνημα
Δημοκρατών Σοσιαλιστών – Ανανεωτική Αριστερά – Προοδευτικό Κέντρο
– “ΕΔΕΜ” – Κινήσεις Πολιτών)
1. ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
2. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Λουκά
3. ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου
4. ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
5. ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΗ του Ανέστη
6. ΜΠΑΤΖΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Γεωργίου
7. ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού
8. ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Γεωργίου
9. ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΕΦΗ) του Κωνσταντίνου
10. ΚΑΛΛΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Περικλή
11. ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου
12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ανέστη

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1. ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου
2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα
3. ΡΟΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
4. ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του Ιωάννη
5. ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΚΕΟΡΓΚΙ του Νίνο
6. ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Τάσσου
7. ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σωτηρίου
8. ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου
9. ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου
10. ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Χρήστου
11. ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη
12. ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στέργιου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1. ΚΑΤΣΙΦΑ ΕΡΜΙΟΝΗ του Ιωάννη
2. ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
3. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
4. ΑΛΜΠΑΚΡΙ ΑΝΟΥΑΡ του Μουζαφάρ
5. ΛΑΣΠΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αποστόλου
6. ΑΘΑΝΑΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου
7. ΑΝΝΙΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ του Σπυρίδωνος
8. ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του Αθανασίου
9. ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΘΩΜΑΪΔΑ του Χρήστου
10. ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ιωάννη

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την
ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής,
κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας
1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου
2. ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου
3. ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου
4. ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου
5. ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Νικολάου
6. ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου
7. ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αλεξάνδρου
8. ΜΠΑΛΙ ΜΝΤ ΤΖΑΚΙΡ ΧΟΣΣΑΪΝ του Λουτφάρ Ραχμάν
9. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου
10. ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος
11. ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου
12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1. ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του Παναγιώτη
2. ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου
3. ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
4. ΜΟΜΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1. ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου
2. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Ιωάννη
3. ΒΡΟΥΣΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
4. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου
5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΗΣΑΪΑΣ του Ιωάννη
6. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του Χρήστου
7. ΠΕΤΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Χρήστου
8. ΠΛΕΥΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη
9. ΤΖΙΤΖΙΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μάριου
10. ΜΠΑΝΑΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου
11. ΜΠΟΛΑΡΗ ΠΑΓΩΝΑ του Παναγιώτη
12. ΠΑΠΑΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Λαζάρου

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα
πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ
ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
1. ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σπυρίδωνος
2. ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φανουρίου
3. ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη
4. ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Πέτρου
5. ΛΙΑΡΟΥΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αντωνίου

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του Θεόδωρου
2. ΚΑΛΥΒΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Βασιλείου
3. ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
4. ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ του Νικολάου
5. ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου
6. ΤΑΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου
7. ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Παναγιώτη
8. ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Έκτορα
9. ΚΑΙΚΑ ΜΑΡΙΑ – ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΜΑΡΤΙΝΑ) του Γεωργίου
10. ΤΟΛΙΟΣ ΑΡΗΣ του Ιωάννη
11. ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου
12. ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου

ΜέΡΑ25
1. ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΕΠΗ) του Στυλιανού
2. ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Κοσμά
3. ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΕΝΑ) του Νικολάου
4. ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
5. ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου
6. ΜΙΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Νικολάου
7. ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου
8. ΜΠΙΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ανδρέα
9. ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου
10. ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
11. ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΛΙΛΑ) του Διονυσίου
12. ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ) του Γεωργίου

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1. ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
2. ΤΣΑΚΙΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του Στέργου
3. ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου – Ελευθερίου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1. ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου
2. ΔΟΓΑΝΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Ιωάννη
3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
4. ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΕΥΓΕΝΙΑ – ΕΛΕΝΗ (ΕΝΗ) του Μαργαρίτη
5. ΡΟΓΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αδέλκη
6. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Νικολάου

πηγη: Δ.ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ

Categories